Jar
Leto
Jeseň
Zima
Zadaj hľadaný výraz:

Čo si o škole myslia žiaci:

         Za 11 rokov navštívilo našu školu 9548 žiakov. Mnohí sa znova vracajú, pretože sú spokojní a nemajú s opätovným začlenením do vzdelávacieho procesu žiadne problémy. Tu sú ich názory:


        
Som tu už druhýkrát. Veľmi sa mi v Lučivnej páči. Mohla som si vybrať aj iné kúpele, ale chcela som len tieto. Mám veľa kamarátov, ktorí boli v iných kúpeľoch a nehovorili o nich pekne. Sem sa vraciam veľmi rada. Sestričky sú úžasné a taktiež naše pani učiteľky. Vždy sa teším na nových kamarátov, je tu sranda... Prostredie školy je veľmi pekné, je tu nová moderná technika. A čo je hlavné, v tejto škole oproti našej doma je lepšie to, že máme menej žiakov v triede. V našej škole je 1 učiteľ na cca 30 detí a tu je detí v jednej triede cca10. Takže sa tu viac naučíme. A niečo nás tu aj doučia, čo sme doma napríklad nepochopili. Učitelia sú voči žiakom veľmi chápaví a tolerantní. Aj keď každý žiak preberá iné učivo, tí učitelia to všetko zvládnu.  Učivo, ktoré som tu mala prebrať, som vždy prebrala. V škole som v ňom dokonca vynikala medzi inými deťmi.  Po návrate domov som nemala žiadne problémy , dokonca sa mi stalo, že som vedela viac ako ostatní. Na liečení som mala kopu zážitkov a spolužiaci mi mali čo závidieť. Do kúpeľov sa určite vrátim.

                                               Diana Peláková, 13 r. , Humenné


        
Tieto kúpele v nás zanechali stopy pekných zážitkov, chvíľ a získali sme mnoho nových vedomostí, ktoré nám odovzdala miestna škola obklopená krásnou prírodou a výborným kolektívom v škole. Škola hrou -  tento názov je ideálny. Učivo sa naučíme rýchlo a bez chýb, pričom nemusíme vždy sedieť v laviciach nad knihami. Takýto princíp by sa mohol zaviesť aj do iných škôl. Určite by sa vám tu páčilo, veď predsa my dve sme tu už po tretíkrát. Vždy sa sem budeme tešiť a spomínať na pekné chvíle.

                                               Roberta z Handlovej, 17 r. a Dominika z Trenčína, 15 r.


            V TKL som po prvýkrát. Veľmi sa mi tu páči. Hlavne škola je super. Učíme sa tu iba 4 hodiny denne, popoludní máme  výberové záujmové krúžky. Učitelia sú na nás veľmi milí. Nemôže sa stať, že by niektorý učiteľ prišiel  do triedy bez úsmevu. V triede sme teraz len piati. Občas sa učíme na počítačoch, na matematike riešime hlavolamy. Nepíšeme si dlhé poznámky z učív, mnohé nám pripravia pani učiteľky. Tak získame viac času na precvičovanie. Niekedy sa s pani učiteľkami aj porozprávame. Okolie je nádherné, ale škola ešte krajšia. Všade vôkol nás je nádherná príroda. Triedy sú veľmi pekné, okná máme vyzdobené, lavice a stoličky sú úplne nové. Určite chcem prísť do Lučivnej aj na budúci rok. A ty príď tiež!

                                               Natália Margušová, 11 r., Prešov


            V TKL som už tretíkrát, je to tu v pohode. V škole je fajn. Výhodou školy sú 4 vyučovacie hodiny. Popoludní mávame procedúry. V škole je všetko nové a ten dobrý čistý vzduch! Mne sa najviac páči ihrisko a dokonca máme aj trampolínu. Vo voľnom čase chodíme na výlety- Štrbské Pleso, Važecká jaskyňa, máme rôzne súťaže, olympiády. Proste vždy máme program. A pani učiteľky sú v pohode. Niekedy nám pripravia aj zábavnú hodinu, na ktorej sa učíme na počítačoch a na matematike riešime hlavolamy. Určite sa budem chcieť vrátiť aj na budúci rok.

                                               Diana S., 11 r. ,Bratislava


            Som tu prvýkrát. Je to tu v pohode. Škola je pekne zariadená. Myslel som si, že si tu oddýchnem a vyhnem sa učeniu. No nakoniec to tak nebolo... Učí sa tu! Skoro normál ako doma.

                                               Patrik M. ,15 r.,Bratislava


            V TKL  som druhýkrát. Máme tu veľmi peknú školu. Jej výhodou je to, že sa niekedy učíme aj vonku. Využívame na hodinách  notebooky, proste sa učíme moderne. Keď niečomu nerozumieme, vyhradíme si čas na opakovanie. Rada by som sem prišla ešte aspoň raz, pretože sú tu dobré učiteľky a mne sa tu naozaj páči.

                                               Lea Z., 11 r. , Bratislava


            Som tu už druhýkrát a veľmi sa mi tu páči. Veľmi pekné prostredie, celkový prístup, kolektív, a preto sa tu veľmi rád vraciam. Zo začiatku som sa bál o školu, že budem meškať s učivom, ale bolo to presne naopak. Škola je tu veľmi moderná, učitelia sú veľmi príjemní, veľmi vzdelaní . Veľmi rád som chodil do tejto školy. Učitelia majú veľmi dobrý prístup ku žiakom, pretože nás tu je menej . Mnohé veci som pochopil práve v tejto kúpeľnej škole. Po návrate domov som vôbec nemeškal. Bola tu hlavne dobrá atmosféra a nebál som sa chodiť do školy...

                                               Dávid Lukáč, 14 r., Košice


            V kúpeľoch som už štvrtýkrát. Rada sa sem vraciam počas školského roka aj cez prázdniny. Výhodou kúpeľnej školy sú 4 hodiny. Prostredie školy je prenádherné. Určite každé nové dieťa si tu nájde hneď kamaráta. Vtip je v tom, že ak budete chodiť na liečenie opakovane, je veľká pravdepodobnosť, že tu stretnete svojho starého kamaráta. A to sa tu stáva často!

                                               Monika Peťková, 15r. , Skalica


            Som tu druhýkrát. Rád sa sem vrátim aj na budúci rok. Je tu krásne prostredie, výborné podmienky na študovanie a prekrásny výhľad na Tatry.

                                               Jakub V., 15 r., Považská Bystrica


            Som tu už druhýkrát a páči sa mi tu. Prečo sa vraciam? Je tu veselo. Škola – prostredie je upravené a čisté, vo veľkom areáli sa vždy vybláznim. Učitelia sú dobrí, všetko nám vysvetlia. Učivo preberáme to, ktoré nám napísali učitelia z našej domovskej školy. Keď som sa vrátil domov, vôbec som nemal problémy, dokonca som bol v niektorých predmetoch popredu. Chcem prísť aj na budúci rok.

                                               Majo, 14 r., Bytča


            Som tu už tretíkrát a stále sa sem vraciam hlavne kvôli škole. Tu si nachytám dobré známky. Keď sa vrátim do svojej školy, vždy som s učivom dopredu, čo mi vyhovuje. Táto škola má veľké plusy - je tu pekné prostredie, vynikajúci učitelia a preberiem veľa učiva.

                                               Martin Gašparovič, 14 r., Žiar nad Hronom


            V TKL som už druhýkrát. Ako je v kúpeľnej škole? Fajn! Učíme sa 4 hodiny každý deň, máme dobré učiteľky, ktoré nám všetko vysvetlia. Škola má krásnu novú budovu, máme telocvičňu, ihrisko, kolky, plážový volejbal, v zime klzisko... Jednoducho sa mi tu naozaj páči. O rok som späť.

                                               Lukáš Trulík, 11 r., Bytča


            Som tu druhýkrát, pretože mám chorobu nazývanú astma. Mám tu všetko, od školy po výborné ubytovanie a jedlo päťkrát denne. V škole je výborne, majú aj dobré vybavenie: notebooky... Tabule, na ktoré sa píše fixkou proti prachu z kried. WC, umývadlo s mydlom a každý má svoj pohár na pitie. Učitelia sú tu výborní. Škola je hneď vedľa lesíka, takže je tu výborný vzduch na dýchanie. Aj sa prejdeme do školy z ubytovne. Do školy sa ide od 08:30 do 12:00 hod.

                                               Martin Bilka, 12 rokov, Bratislava


            Som tu druhýkrát. Prvýkrát som bola cez letné prázdniny, takže so školou som sa moc nestretla. Tento rok som išla cez školský rok. Škola je proste  SUPER! Predmety mám rada všetky a pracujeme často aj s počítačmi. Všetko preberieme na hodine, takže sa  nemusím toľko učiť po poludní. Rada si pobyt v kúpeľoch zopakujem.

                                               Alžbeta Reznáková, 12 rokov, Martin


            Som tu prvýkrát, pretože mám astmu a alergiu. Navštevujem kúpeľnú školu, v ktorej sa učíme všetky predmety. Sú tu veľmi milí učitelia. Škola sa nachádza pri malom lesíku a je tu veľmi pekný areál. Čistý vzduch, veľa ihrísk, na ktorých môžeme hrať floorbal, basketbal, futbal, šach. Máme tu notebooky, na ktorých riešime úlohy a za odmenu sa môže potom na nich hrať. Je to fajn.

                                               Michaela Kováčová, 12 rokov, Myjava


            Som tu prvýkrát, pretože som sa tu prišla vyliečiť. Navštevujem kúpeľnú školu, v ktorej sa dobre učí. Učitelia sú tu super, niekedy pracujeme aj s počítačmi. Prostredie je tu pekné, triedy sú útulné, lavice, stoličky, tabuľa atď... sú ako nové.  A isto prídem zas.

                                               Vivien Žingorová, 12, rokov, Veľký Krtíš


            Som tu prvýkrát, pretože mám astmu a alergiu. Navštevujem kúpeľnú základnú školu, v ktorej je dobre. Cestou do školy sa veľmi dobre prejdem. Vedľa školy je ihrisko, lyžiarsky vlek, kostolík. Škola je samostatná budova. Prístup učiteľov je perfektný. Je tu ešte jedna výhoda: v triede je nás málo, preto sa nám učitelia môžu lepšie venovať. Máme štyri hodiny denne. Škola je vybavená notebookmi, dataprojektorom, televízorom a ďalšími vymoženosťami modernej doby.

                                               Richard Sopko, 12 rokov, Sása


            Som tu štvrtýkrát, pretože som alergický na veľa vecí a mám astmu. Navštevujem kúpeľnú školu, v ktorej sú milé učiteľky. Škola sa nachádza pri lese. Vedľa školy je dobre vybavené ihrisko, na ktoré sa chodíme hrať. Škola je dobre vybavená a nová, čo sa mi páči. Vraciam sa tu každý rok, lebo som sa ozdravil a opravil horšie známky. Keď som sa vrátil do mojej školy, bol som s učivom popredu ako moji spolužiaci, takže to bolo dobré. Všetci sa ma pýtali, ako mi tam bolo. Dievčatá žiarlili, lebo aj ony by tam chceli ísť. Ja prídem zas.

                                               Peter Pisarčík, 12, rokov, Liptovský Mikuláš


            Som tu druhýkrát. Prišiel som preto, lebo je tu najlepšie. Prostredie vynikajúce. Ale teraz ku škole. Navštevujem kúpeľnú školu Osika, v ktorej sa učíme štyri hodiny. Učitelia sú úprimní. Prostredie, kde sa nachádza škola, je výborné. Je tu les a čistý vzduch. Výbava školy je úplne výborná. Máme tu interaktívne učenie, s ktorým som spokojný. Vrátil som sa tu preto, lebo sa tu učí ľahšie ako u nás. Po návrate do rodnej školy, som nemal problémy s učení. Proste je tu dobre. Zasa prídem.

                                               Marcel Kubašek, 12 rokov, Poprad


            Táto škola je veľmi dobrá. Pani učiteľka je trošku lepšia, ako doma a som spokojný so všetkým. Prídem zas.

                                               Tomáš Záriš, 11 rokov, Bratislava


            Do tejto školy chodím rád, lebo sú tu iba štyri hodiny a môžem si tu nechávať v škole tašku. A ráno môžem dlhšie spať. Je nás tu v triede menej, preto tu nie je až taký ruch ako v tej našej. Chcem prísť aj na budúci rok.

                                               Heliodor Macko, 11 rokov, Senec


            Je tu naozaj skvele v tejto škole, nič mi tu nevadí. Je to krásna škola. Našiel som si tu aj dobrých spolužiakov. Do školy chodím veľmi rád. Máme tu len štyri vyučovacie hodiny.

                                               Samuel Šulc, 10 rokov, Senec


            Mne sa tu páči, že tu máme dobrú pani učiteľku, že tu máme štyri hodiny, že je nás v triede menej a že mám dobrých spolužiakov. Tiež sa mi páči, že chodievame často vonku.  Niekedy aj na hodinách môžeme posrandovať. Už som tu bola a prídem zas.

                                               Viktória Gašparovičová, 11 rokov, Sklené Teplice

 

Lučivná, jún 2019                spracovala:  Mgr Kormanová Františka,  riaditeľka školy

 

PRIJÍMACIA KANCELÁRIA: Informačné hodiny: pracovné dni 8:00 - 14:00 hod.

0918 110 324   lukackova@tkl.sk

0918 110 325   sebestova@tkl.sk