Jar
Leto
Jeseň
Zima
Zadaj hľadaný výraz:

Inhalačná liečba

Je liečebný spôsob, pri ktorom vpravujeme do bronchiálneho stromu rôzne látky v podobe aerosólov. Inhalovať sa môžu liečiva alebo minerálne vody. Inhalačná liečba je vhodná ako príprava na liečebnú telesnú výchovu a dýchacie cvičenie, pretože pomocou nej odstraňujeme z bronchiálneho stromu hlien a bronchospazmy.

Inhalačný efekt za pomoci respiračnej fyzioterapie mnohonásobne umocňujeme. Využívame princípy základného dychového vzoru, princípy ekonomického dýchania, vplyv polohy tela na dýchanie. K inhalácii má chorý pristupovať s očistenou nosohltanovou sliznicou. Táto príprava sa dosahuje preplachovaním nosa a kloktaním. Nosná sprcha je nielen pomocníkom pri čistení nosa a nosných dutín, ale i výborným prostriedkom na otužovanie sliznice nosa. Je zaujímavé vidieť údiv detí pri otázke: “Vieš si vysmrkať nos?“

Máme dobrý pocit, ak si naši detskí klienti pochvaľujú priechodnosť nosa po opakovaných preplachoch. Zaujíma ich zloženie roztoku a majú záujem pokračovať v procedúre i v domácom prostredí. Počas pobytu vysvetľujeme našim klientom význam jednotlivých procedúr pri zvyšovaní kvality ich života. Mnohé veci detský klient nechápe, nemá bolesti, nevidí súvislosti. Niekedy sa pri opakovanom upozornení na správne prevedenie cviku alebo činnosti hnevá, ale už v priebehu kúpeľného pobytu pociťuje známky úľavy.

Pozornejšími poslucháčmi sú mamičky , oteckovia alebo starí rodičia, ktorí ťažkosti svojho dieťaťa prežívajú s ním a edukáciu v kúpeľnom zariadení považujú za dôležitú a významnú.PRIJÍMACIA KANCELÁRIA: Informačné hodiny: pracovné dni 8:00 - 14:00 hod.

0918 110 324   lukackova@tkl.sk

0918 110 325   sebestova@tkl.sk

0918 110 326   potockova@tkl.sk