Jar
Leto
Jeseň
Zima
Zadaj hľadaný výraz:

Klimatoterapia

Klimatická liečba plne využíva komplex priaznivých klimatických prvkov, ovplyvňujúcich reaktivitu chorých a pomáha tak vlastnými silami vysporiadať sa s chorobou. Hlavným liečebným prostriedkom je mierna horská klíma a prírodne vytvorené inhalačné prostredie. Klimatické faktory pôsobia na organizmus v zmysle povzbudenia nešpecifickej odolnosti, vyvolávajú tzv. "preladenie" organizmu.

Účinok klimatickej liečby

Účinok klimatickej liečby je komplexný. Je sprostredkovaný prostredníctvom kožných a slizničných exteroreceptorov. Cestou podmienených a nepodmienených reflexov sa vyvolávajú zmeny teploty a prekrvenia kože a ďalšou reflexnou a humorálnou odozvou v ostatných tkanivách a orgánoch.

Klimatický pohyb

Organizovaný skupinový klimatický pohyb v kúpeľnom areáli a v najbližšom okolí pod dozorom zdravotného personálu absolvujú detí denne. Celoročne deti trávia vonku a to za každého počasia priemerne 5 hodín denne. Činnosť detí v rámci pohybu v areáli je zameraná na prechádzky, športové aktivity v prírodne vytvorenom inhalačnom prostredí.

Turistikou do Vysokých Tatier

Klimatoterapiu rozširujeme turistikou do Vysokých Tatier, Nízkych Tatier, okolia Spiša, a okolitých jaskýň (Belianska, Demänovská, Važecká) a spájame ju s poznávacou činnosťou v regióne Východného a Stredného Slovenska.

 

PRIJÍMACIA KANCELÁRIA: Informačné hodiny: pracovné dni 8:00 - 14:00 hod.

0918 110 324   lukackova@tkl.sk

0918 110 325   sebestova@tkl.sk

0918 110 326   potockova@tkl.sk